Zdieľame s vami hodnoty, ktoré sa líšia od ostatných predajcov stravy a je možné ich zhrnúť do nasledovných bodov:

I.    Myslím, teda som vegetarián... Asi ste už vytušili, že naše produkty sú 100% vegetariánske. Veríme, že ak by sa viac ľudí rozhodlo pre tento zásadný prechod,  žili by sme v oveľa harmonickejšom, ekologicky stabilnejšom a zdravšom svete. Že prečo? Nuž, aby sme vás uviedli do obrazu,  živočíšny sektor je významným hráčom zodpovedným za 18 percent emisií skleníkových plynov CO2 . To je vyšší podiel než má doprava! Je to prekvapivé, ale zvieratá sú zodpovedné za takmer dve tretiny emisií amoniaku, ktorý významne prispievajú ku kyslým dažďom a okysľovaniu ekosystémov... Je úplne šialené, že až 70% vypestovaných obilnín ide na tanier umelo chovaným zvieratám, pričom na svete sú miliardy hladujúcich ľudí... 70 percent pôvodne zalesnenej pôdy v Amazónií je teraz obsadených pastvinami pre dobytok a toto číslo rastie zo dňa na deň. Nechce sa vám z toho plakať?  Pointou je, že s tým môžeme niečo robiť a to je dôvod na oslavu priatelia!  

II.   Sezónne a lokálne... Jedno podmieňuje druhé. Nielen, že zelenina a ovocie z našich končín sú pre nás stráviteľnejšie, podporujeme tým aj lokálnu ekonomiku a znižujeme emisie produkované transportom. Preto vo Veggie nájdete jedlá pripravené výlučne z lokálne vypestovaného ovocia a zeleniny. Veď aký má zmysel dovážať špargľu z Čile a  jablká z Číny, keď máme lepšie za humnami, nie?

III. Pozitívna strava, pozitívny život... v našej kuchyni preferujeme ekologicky nezávadné suroviny, vyhýbame sa umelým konzervantom a farbivám, vyberáme si len tú najvyššiu kvalitu, miesto vyprážania radšej pečieme, cukor používame výhradne nerafinovaný, miesto klasickej pridávame morskú soľ a miesto pšeničnej múky preferujeme ľahšie strávitelné a bezlepkové varianty. 

IV. Happy ľudia, happy produkt... Vo Veggie si uvedomujeme, že nepracujeme, aby sme prežili, ale žijeme, aby sme pracovali a prinášali našim „spolu-žijúcim“ lepší život. Preto budujeme zmysluplné vzťahy so všetkými okolo nás - zákazníkmi, dodávateľmi, kolegami.

V.  Eko balenie... Vo Veggie balíme jedlo do obalov buď z recyklovaných alebo kompostovateľných  materiálov. Spolupracujeme s firmou Duni, ktorá nám dodáva obaly z rastlinného polymérov a z papiera, ktorý pochádza výhradne z kontrolovanej lesnej ťažby. Pri veľkom odbere sa snažíme odberateľovi zabezpečiť opakovane použiteľné nádoby.  Sme hrdí na to, že nezaťažujeme svet s ešte väčším množstvom nekompostovateľného odpadu!


VI. Zelená je tráva... V našej prevádzke používame čo najviac udržateľných a recyklovaných materiálov. Veggie interiér musí obsahovať recyklovaný nábytok a doplnky,  ekologické farby, separačné koše, ekonomické LED osvetlenie, energeticky šetrné spotrebiče, ekologické čistiace prostriedky a promo materiály z recyklovaného papiera. Biologický odpad kompostujeme v našej záhradke, ktorá nám všetky vklady s radosťou vráti. 


Toto všetko sú drobnosti, ktorými prispievame k ochrane planéty a pomáhajú vytvoriť krajší svet pre všetky bytosti na nej.